Parę słów o nas…

Poznaj Weluli

Projekt dwóch wolontariuszek z Akademickiego Koła Misjologicznego, absolwentek Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, które na przełomie sierpnia i września 2018 roku wrócą do Indonezji, aby kontynuować pomoc Siostrom Klaretynkom w ich posłudze w szkołach oraz oratorium w indonezyjskiej wiosce na wyspie Timor – Weluli.
W 2016 roku nasze działania były skierowane na pomoc tamtejszym dzieciom i młodzieży poprzez naukę prawidłowego sposobu szczotkowania zębów i fluoryzację oraz wysyłkę potrzebnych środków higienicznych takich jak: szczoteczki i pasty do zębów.
W 2018 roku chcemy kontynuować naszą misję, wzbogacając ją o usuwanie kamienia nazębnego, zajęcia fizjoterapeutyczne oraz dostarczenie potrzebnych narzędzi takich jak skaler czy sprzęt rehabilitacyjny.

Maria

Jest osobą nie bardzo lubiącą mówić, szczególnie o sobie. Zdecydowanie bardziej odnajduje się w konkretnym działaniu jako pielęgniarka i higienistka stomatologiczna. Obecnie zajmuje się dbaniem o piękne uśmiechy pacjentów gabinetu stomatologicznego „Stomatologia Persona” oraz studiowaniem stomatologii. W wolnych chwilach, choć tych nie ma zbyt dużo, rozwija swoje hobby związane ze sportem, jakim jest badminton. Warto zaznaczyć, że właśnie dzięki tej dyscyplinie poznała Karolinę. Dbając o rozwój zarówno fizyczny, jak i duchowy, formuje się we wspólnocie Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej, gdzie jest obecnie na formacji wstępnej, a także aktywnie wspiera Hufiec Niepokalanej jako starszy animator. Misjami interesuje się od 13 roku życia, a rodzinę klaretyńską, do której się wybiera się z Karoliną, poznała rok później, w wieku 14 lat. Kontakt przetrwał i rozwija się nadal.

Karolina

Kobieta, fizjoterapeutka. Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W czasie studiów zaprzyjaźniła się z Duszpasterstwem Akademickim „Karmel” w Poznaniu oraz Akademickim Kołem Misjologicznym i ta przyjaźń trwa do dziś. Na co dzień pracuje na Oddziale Dziennego Pobytu w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym nr 4 im Wiktora Degi w Poznaniu, a od święta włóczy się po różnych, bliższych lub dalszych zakątkach świata…. Uwielbia badminton, jazdę na rowerze, spływy kajakowe, górskie wędrówki oraz zwykłe spacery z dala od zgiełku miasta. Czasem zdarza jej się przysiąść z książką lub kartką i ołówkiem w ręku. Z pozoru cicha i spokojna balansuje na granicy rozsądku i szaleństwa, próbując kolorować szarą codzienność kredką fantazji… Pragnie coraz bardziej zgłębiać tajemnice, jakie skrywa ludzkie ciało i dusza, by móc dzielić się tym, co otrzymała i pomagać tym, których spotyka na swojej drodze. Nie chce, by minęło życie, które chciałaby mieć, więc wszędzie biegnie z uśmiechem i Modlitwą Jezusową na ustach, ufnie wpatrzona w Najświętsze Oblicze Chrystusa.

 

 

Reklamy