POSŁANE

dnia

W wigilię uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 28.06.2018, podczas nieszporów bp Gerhard Feige, biskup Magdeburga, i abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, wręczyli nam krzyże misyjne, posyłając nas na kolejne doświadczenie misyjne na drugi koniec świata do Weluli w Indonezji!

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.  (Łk 10, 1)

W tym roku biskupi posłali na wolontariat misyjny aż 87 osób. Dla wszystkich był to szczególny moment przygotowania do wyzwań, które czekają nas w krajach, do których jedziemy. Naśladując Jezusa, zostawiamy nasze bieżące sprawy i problemy, by pomagać potrzebującym na wszystkich krańcach świata: w Kenii, Rwandzie, Ghanie, Izraelu, Brazylii, Mozambiku, Ekwadorze, Etiopii, Indonezji, Irlandii i na Ukrainie.
Dlatego też dziś pokornie prosimy Was o modlitwę za wszystkie dzieła misyjne, a szczególnie te podejmowane przez młodych w trakcie wakacyjnych doświadczeń misyjnych.

MODLITWA JANA XXIII W INTENCJI MISJI I MISJONARZY
Panie, Jezu Chryste, spojrzyj, prosimy na swoich misjonarzy, kapłanów i braci, siostry i świeckich, którzy wszystko opuścili, aby dawać świadectwo Twemu słowu i Twojej Miłości. Bądź obrońcą silnych, ochroną przed potknięciem słabych, ratunkiem przed upadkiem. Podnoś ich na duchu. Słowem i przykładem swoim oświecaj w przeciwnościach i niebezpieczeństwach.
Niechaj im, Panie, towarzyszy sztandar Krzyża Twojego. W uciskach niech ich uczy ducha ofiary, w słabościach daje moc i pociechę, a we wszystkich trudnościach życia apostolskiego – światło i wytrwanie. Uwieńcz ich prace takimi owocami, jakich sami gorąco pragną, nie szukając korzyści, ani dóbr tej ziemi. Niechaj zbawią dusze nieśmiertelne i niewierzących sprowadzą do Ciebie, który jesteś Drogą, Prawdą i Życiem. Spraw, żeby razem ze stale wzrastającą rzeszą wiernych wysławiali Ciebie, Panie, i składali dzięki Tobie, który ich odkupiłeś i chcesz doprowadzić do zbawienia wiecznego. Amen.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s