A CO JEŚLI POLECISZ?

Znamy już termin naszego wyjazdu na tegoroczne doświadczenie misyjne!
27.08 – 19.09.2018
Będzie to krótki, lecz intensywny czas niesienia pomocy dzieciom i młodzieży w Weluli. Pewnie chcielibyście też dowiedzieć się na czym będzie polegać nasza kolejna misja na drugim końcu świata. Już spieszymy z odpowiedzią. Nie chcemy poprzestać na tym, co robiłyśmy w Weluli 2 lata temu, ale odrobinę poszerzyć nasze działania o specjalistyczne usuwanie kamienia nazębnego oraz zajęcia fizjoterapeutyczne w szkołach i oratorium.

Ostatnie dwa miesiące były dla nas czasem rozważań, co nowego każda z nas może i chce wnieść do projektu, a także rozmów jak nasze wizje połączyć w całość w uzgodnieniu z Siostrami Klaretynkami w Weluli. Nie zawsze były to spokojne dialogi przy herbacie, ale w ostatecznym rozrachunku udało nam się dojść do konsensusu.
Czasami nachodziły nas chwile zwątpienia. Najczęściej były to momenty, w których nasze wyobrażenia, ideały oraz chęci ścierały się z rzeczywistością i okazywało się, że trzeba walczyć o każdy najdrobniejszy krok, by iść dalej w wyznaczonym kierunku. Dlatego dzisiaj, przy okazji tych radosnych nowin z początku posta, chcemy podzielić się z Wami naszymi krótkimi przemyśleniami na temat wyzwań i wychodzenia naprzeciw temu, co nowe….
Mamy nieodparte wrażenie, że często bliżej nam do niepodejmowania wysiłku w kierunku realizacji naszych pragnień, gdyż z góry zakładamy, że nie damy rady, że to się nie uda albo że to nie dla nas… Odczuwamy strach przed tym, co powiedzą inni, kiedy wyjdziemy z jakąś inicjatywą. Boimy się porażki. Tak fiksujemy się na perspektywie lęku, że zupełnie nie zauważamy innych możliwości i szybko rezygnujemy z naszych marzeń. A może właśnie wtedy warto obok obezwładniających nas odpowiedzi na pytanie: „a co jeśli spadnę?”, usłyszeć i odpowiedzieć sobie na pytanie: „a co jeśli polecisz?”.

„Walcz o to, w co wierzysz. Nie przyjmuj do wiadomości odpowiedzi „nie”, jeśli serce i umysł prowadzą cię w kierunku, co do którego masz pewność. Niektóre rzeczy nie są warte tego, żeby się nimi przejmować. Patrz na wszystko z dystansem i skup się na dobrych rzeczach w swoim życiu. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, zrób to! Nigdy nie pozwól, aby strach, wątpliwości lub inne przeszkody stanęły na twojej drodze. Jeśli jest coś, czego chcesz, walcz o to całym sercem. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, podejmij wyzwanie i nie zatrzymuj się, dopóki nie osiągniesz celu”.
„A jeśli zostanę…” Barbara Ciwoniuk

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s