NOWY ROK

Nowy Rok, nowe postanowienia, nowe wyzwania…
Oczywiście niezmiennie zapraszamy Was do poznawania Weluli, ale w tym roku planujemy wdrożyć parę nowości. Na razie nie będziemy zdradzać, co mamy na myśli pod pojęciem „nowość” – wszystkiego dowiecie się w odpowiednim czasie.
Jedyne co możemy Wam powiedzieć to fakt, że jesteśmy na etapie konsultowania szczegółów tegorocznego doświadczenia misyjnego z Siostrami Klaretynkami w Weluli. Nasze rozmowy mają zasięg kilkunastu tysięcy kilometrów i muszą opierać się różnicom czasowym, kulturowym i mentalnym… Ale mamy nadzieję, że uda nam się pokonać te trudności i już niedługo będziemy mogły zacząć działać i uchylić Wam rąbka tajemnicy o naszych planach.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. święto Trzech Króli. Pewnie wielu z nas wyruszy w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie dziś ulicami naszych miast, upamiętniając wędrówkę Mędrców ze Wschodu, by pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. Poprzez to wydarzenie Pan Bóg mówi nam, że nie przyszedł tylko do wybranych, ale porzucił swój niebieski tron, by być blisko każdego z nas!
Jest to również Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Wraz z całym Kościołem modlimy się za ludy i narody, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie i nie poznały Dobrej Nowiny o zbawieniu. Serdeczną modlitwą otaczamy również misjonarki i misjonarzy, niosących orędzie Chrystusa aż po krańce świata.
Czy wiecie, że aż 2032 misjonarzy i misjonarek z Polski posługuje w 97 krajach misyjnych? Co więcej są oni obecni na wszystkich kontynentach:  w dalekiej Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, Azji, a nawet Oceanii i na zimnej Alasce.

Misjonarze nie tylko głoszą Ewangelię i formują wspólnoty wiary, ale także pełnią dzieła miłości miłosiernej. Udręczonym ubóstwem i chorobami społecznościom lokalnym niosą nadzieję i pociechę swą bezinteresowną pomocą. Pomagają ubogim, bezdomnym, wykluczonym ze względu na pochodzenie i brak wykształcenia. Często stają wobec konfliktów lokalnych, które przeradzają się w rzezie i rozboje, a nawet otwartą wojnę. Udzielają schronienia i pomocy cierpiącym. Troszczą się o dzieci, ofiary wojen i nienawiści. Wszystkich wzywają do przebaczenia i pojednania. Nieraz ryzykują własnym życiem, trwając w solidarności z prześladowanymi i bezbronnymi.

Życzymy Wam i sobie byśmy również stawali się uczniami – misjonarzami, którzy są radosnymi świadkami obecności Boga pośród nas.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s