DOM POKOJU

dnia

Może nie wszyscy się z nami zgodzą, ale „jest życie przed Jerozolimą i życie po Jerozolimie'”.

Wizyta w Ziemi Świętej jest niezapomnianym przeżyciem. Każdą chwilę pobytu w Izraelu można rozumieć, i to dosłownie (!), jako czas spędzony na wędrowaniu śladami Jezusa… Ale wiecie, co jest jeszcze bardziej niesamowite? Możliwość rozpoczęcia swojej misyjnej przygody właśnie w Jerozolimie.

Tak było w naszym przypadku. 6 stycznia 2015 roku w dwuosobowym składzie – Maria EF i Karolina Sieradzka – wyruszyłyśmy na doświadczenie misyjne do Domu Pokoju, położonego na Górze Oliwnej w Jerozolimie.
Co tam robiłyśmy? Pomagałyśmy pracującym tam Siostrom Elżbietankom w ich codziennej posłudze. Nasze obowiązki nie należały do wyszukanych. Po prostu byłyśmy tam z dziećmi, byłyśmy tam dla nich… Pomagałyśmy najmłodszym w ubieraniu się, myciu, jedzeniu, odrabianiu lekcji i wspólne spędzaliśmy czas wolny na przeróżnych grach i zabawach. Nie było mowy o nudzie ani chwili spokoju, gdy dzieci były w Domu. A gdy ich nie było, poznawałyśmy zakamarki Domu Pokoju i kręte uliczki Jerozolimy.

Czym był dla nas spędzony tam czas? Miesiąc w Domu Pokoju w Jerozolimie był dla nas lekcją, że misje niekoniecznie są gdzieś daleko, ale są tu i teraz, że nieważne jak wiele czynimy, ale przede wszystkim jak wiele miłości i zaangażowania wkładamy w swoje czyny.

Dom Pokoju jak i Jerozolima zapisały się drukowanymi literami w naszych sercach jako niezwykłe doświadczenie miłości Boga i bliźniego. Dlatego chciałybyśmy, żeby świat usłyszał o tym, co robią Siostry Elżbietanki w Domach Pokoju w Jerozolimie i Betlejem.
I Wy możecie się do tego przyczynić, wspierając akcję Nagraj z nami film! #MisjaDomPokoju​ poprzez platformę Polak Potrafi (https://polakpotrafi.pl/projekt/dompokoju)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s