CISZA PEŁNA SŁOWA

Można by odnieść wrażenie, że misje wyleciały nam z głowy w natłoku codziennych obowiązków. Ale nie dajcie się zwieść pozorom, gdyż nieraz cisza jest pełna słowa…
Brzmi tajemniczo?
Otóż, trzeba pamiętać, że misje to nie tylko przygotowania, wyjazdy i służba drugiemu człowiekowi na drugim końcu świata. Misje mamy również tutaj, w naszych środowiskach, miejscach pracy itd.
Każdy z nas jest posłany do misji (czyt. każdy ma jakieś zadanie do wykonania). Nie trzeba szukać daleko i wymyślać nie wiadomo jak niezwykłych zadań do spełnienia. Misja to wzięcie odpowiedzialności za to wszystko, co wydarza się w naszym życiu TU i TERAZ. Misja to ŻYCIE tu i teraz. Misja to dzielenie się tym, kim jesteśmy i tym, co mamy z tymi, których każdego dnia spotykamy na naszej drodze np. poprzez uśmiech czy poświęcenie chwili czasu drugiej osobie. Misja to wytrwałe spełnianie naszych codziennych obowiązków, począwszy od małych rzeczy tj. wyniesienie śmieci a skończywszy na tych poważniejszych jak wypełnianie konkretnych zadań w pracy czy szkole. Misja to też ciągła praca nad sobą, swoim charakterem, a także rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. I musimy przyznać, że to poznawanie siebie i trwanie w szarej codzienności jest nieraz dużo trudniejsze niż niejedna nawet najdalsza podróż…
Chyba wystarczy filozofii…
Po prostu chciałyśmy powiedzieć, że nasze milczenie w tym miejscu nie oznacza braku działania. Możemy się pochwalić, że w międzyczasie przeprowadziłyśmy warsztaty misyjne w ramach rekolekcji szkolnych dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 51 im B. Szwarca w Poznaniu, a także szerzyłyśmy ideę wolontariatu, opowiadając o swoich doświadczeniach w trakcie Wojewódzkiej Konferencji „Wiosna wolontariatu – działalność charytatywna szansą rozwoju młodego człowieka”.
I dziś serdecznie Was zapraszamy na wykład i prezentację o projekcie „Poznaj Weluli”, który odbędzie 26.04.2017r. o godz. 14:00 w budynku A Wydziału Teologicznego UAM w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
UAM_FestiwalNaukiSztuki2017_A3_DRUK 28-03-17-1

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s