PODSUMOWANIE

Niepostrzeżenie dobiegła końca praktyczna część naszego projektu… Instruktaż odnośnie higieny jamy ustnej udało nam się przeprowadzić wśród młodzieży uczącej się w dwóch okolicznych gimnazjach oraz dzieci przychodzących do prowadzonego przez Siostry Klaretynki oratorium. W przeciągu minionych dwóch tygodni tak wiele się wydarzyło, że pogubiłyśmy się w rachubach, ale wszystkie znaki na niebie mówią, że z nauką prawidłowego sposobu szczotkowania zębów dotarłyśmy do ok 600 osób. Również materiały ze zbiórki środków higienicznych, które przywiozłyśmy w naszych bagażach oraz w paczce, która jakimś cudem dotarła do Weluli jeszcze przed naszym przyjazdem, przekazałyśmy w ręce młodszych i starszych mieszkańców Weluli. Jednak nie ograniczałyśmy się jedynie do działań stricte związanych z projektem, ale w razie potrzeby reagowałyśmy na bieżące potrzeby miejscowych ludzi korzystając z zasobu wiedzy pielęgniarskiej i fizjoterapeutycznej.
Możemy śmiało powiedzieć, że nasza praca wydała owoc w postaci kilkuset indonezyjskich uśmiechów. Właśnie uśmiechnięte twarze naszych „pacjentów” były dla nas największą nagrodą za trud włożony w prowadzenie projektu „Poznaj Weluli”. Mamy nadzieję, że uczestnicy warsztatów zachowają dla siebie co nieco z naszych rad a dzięki temu ich stan zdrowia nie będzie się zbyt szybko pogarszał. Gdyż jednego jesteśmy pewne: lekarz, dentysta, fizjoterapeuta najlepiej dostępny 24h/dobę potrzebny tu od zaraz. Ktoś chętny? Swoje CV prosimy przesyłać na adres: poznajweluli@gmail.com
Reklamy

Jeden komentarz Dodaj własny

  1. o. Sergiusz pisze:

    Grunt to dobra samoocena : ) i niewygórowane oczekiwania zapłaty : ) Cieszę się, że wszystko przebiegło dobrze i że jesteście zadowolone! Życzę Wam dobrych pozostałych dni w Indonezji. Wypocznijcie nieco i wracajcie do Polski, gdzie będziecie tylko BIAŁE!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Google photo

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s