PIERWSZE KROKI

Jeśli chce się odkryć albo przynajmniej spróbować odkryć tajemnicę jakiegoś miejsca, najlepiej iść do źródła. Dlatego jednym z pierwszych miejsc, do którego skierowałyśmy nasze kroki, było źródło zaopatrujące naszą miejscowość w wodę – Mau Halek. Do samego początku strumienia nie doszłyśmy (głównie ze względu na obecność węży w tutejszych lasach), ale z kąpieli przy wodospadach nie mogłyśmy sobie odmówić… Mokre, ale szczęśliwe, wróciłyśmy do domu na obiad. A skoro nasze żołądki pochłonęły odpowiednią dawkę ryżu, mogłyśmy rozpocząć testowanie naszego projektowego stanowiska dentystycznego w Domu Misyjnym Sióstr Klaretynek w Weluli. Na pierwszy rzut poszły lekko zestresowane Siostry oraz kandydatki do zgromadzenia. Zaczęłyśmy od podstaw, czyli krótkiego instruktażu jak prawidłowo używać szczoteczki do zębów. Następnie przeszłyśmy od słów do czynów: wybarwiłyśmy płytkę nazębną, a potem sprawdzałyśmy wszystkim stan uzębienia. Zajęło nam to dużo więcej czasu niż początkowo zakładałyśmy, ale poza tym obyło się bez większych problemów. Tutaj dentysta wywołuje jeszcze większe emocje niż u nas, gdyż jest to generalnie niespotykany widok, mimo iż w pobliskiej przychodni jest gabinet dentystyczny. Chciałyśmy go zobaczyć po niedzielnej Mszy Świętej, ale okazało się to niemożliwe, gdyż na czas budowy nowego szpitala służy za jedną z sal dla chorych…
Przed nami tydzień pracy z dziećmi z misyjnego oratorium oraz tutejszego gimnazjum. Jednego jesteśmy pewne – nie będziemy się tu nudzić. A o naszych kolejnych krokach przeczytacie najprawdopodobniej dopiero za tydzień, jak znów będziemy w Atambua.
Reklamy

2 komentarze Dodaj własny

 1. o. Sergiusz pisze:

  No, ładnie. Wreszcie kolejne wpisy : ) Relacje między ludźmi w tych częściach świata to jasna strona. Są o wiele prostsze i dające więcej wsparcia.

  Polubienie

 2. H&M pisze:

  Czekamy na kolejne wieści 🙂
  Uważajacie na siebie!
  Pamietamy o Was 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Google photo

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s